Twój koszyk
No products in the cart.
Registration

Login

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your compare list.

5

Product was successfully added to your wishlist.

5

Outof stock

Zestaw 2 szklanek do whisky Glencairn Glass

PLN79.00

Availability: Out of stock


Zestaw 2 szklanek do whisky Glencairn w ozdobnym brązowym pudełku wyłożonym satynowym materiałem. Pomysł na prezent dla amatora whisky single malt.

Firma Glencairn jest twórcą i producentem oryginalnej szklanki do whisky Glencairn Glass. To wspaniała szklanka w kształcie tulipana na krótkiej stopce, która idealnie zbiera aromat whisky oraz umożliwia ocenę wzrokową. Wąska szyjka zapewnia odpowiednio skoncentrowany strumień alkoholu na języku.
SingleMalt.pl jest oficjalnym importerem produktów firmy Glencairn Crystal w Polsce.

SKU: 9006

Opis produktu

Za podstawowy kształt szklanki do whisky powszechnie uważa się szklankę w kształcie szerokiego i niewysokiego walca, tzw. tumbler. Owszem, takie szklanki są często dodawane do popularnych blendów i mogą służyć do przygotowania drinków na bazie mieszanej whisky. Jednak nie jest to szkło, które pozwoli w pełni docenić walory zapachowe i smakowe whisky single malt.

Za najbardziej odpowiednie do degustacji whisky, zarówno pod względem kształtu, jak i jakości szkła, zostały uznane szklaneczki Glencairn Glass. Za ich opracowanie firma Glencairn Crystal otrzymała prestiżową nagrodę The Queen's Award for Innovation. Szkło to stało się podstawowym narzędziem degustacji whisky single malt oraz zostało okrzyknięte Blenders' Malt Glass - kieliszek służący do degustacji whisky słodowej w jej procesie produkcji.

Wieloletnia współpraca firmy Glencairn Crystal ze światowej klasy ekspertami i degustatorami whisky zaowocowała powstaniem tego wyjątkowego kształtu, który w pełni wydobywa walory smakowe i zapachowe whisky.

W odróżnieniu od typowych kieliszków typu 'nosing glasses', kształt górnej części kielicha pozwala na swobodne picie, a jednocześnie doskonale koncentruje bukiet whisky. Szeroki kielich umożliwia precyzyjną ocenę koloru whisky, a dzięki solidnej i szerokiej nóżce świetnie trzyma się ją w dłoni.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji szkła do whisky skutkuje ciągłym rozwojem i dążeniem do perfekcji pod każdym względem. W najnowszej wersji szklanek Glencairn Glass z 2008 roku zastosowano bezołowiowe szkło, dzięki czemu uzyskano efekt większej przejrzystości. Jednocześnie szklaneczki są lżejsze (ścianki kielicha wykonano z cieńszego szkła), a zarazem posiadają bardziej precyzyjny kształt.

Kupując szklanki w SingleMalt.pl - u oficjalnego dystrybutora - masz pewność, że kupujesz szkło oryginalne, aktualnie produkowane i najwyższej jakości.

New in shop from14 Jun 2012
Special Price To DateNo
Producent SzkłaGlencairn Crystal Scotland
Szklo informacjeLead Free Crystal
Volume17 cl
Height114 mm
Diameter on top46 mm
Diameter in maximum70 mm
Diameter in foot45 mm
Opakownie szkłaOryginal coloured cartoon for one glass and white cartoon for six glasses
Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

Out of stockNew Condition Singlemalt.pl